Типи евакуаційної техніки
Від неприємних ситуацій на дорогах, на жаль, не застрахований жоден автолюбитель. А взимку, в мороз, завірюху або ожеледь, ймовірність ПП багаторазово збільшується. Ті, хто за кермом не перший рік, напевно попадали в подібну ситуацію. І кому, як не таким водіям знати, що це таке - метушливо шукати допомогу на трасі або обдзвонювати своїх знайомих. Тому кожному водієві краще заздалегідь подбати про те, щоб потрібні телефони були під рукою. У більшості таких непередбачених випадків, евакуатор зможе витягти вашу "ластівку" практично звідусіль, як в межах міста, так і за його межами.
Евакуатори бувають різні, або про що потрібно пам'ятати кожному водієві
Збираючись викликати евакуатор, подбайте про те, щоб якомога докладніше описати диспетчеру причину Вашого виклику. Чому? Все просто, Вам необхідно не тільки доставити автомобіль до найближчого СТО, а й при транспортуванні і навантаженні не пошкодити його, або навіть не дати пошкодженням прийняти більш серйозний характер. Диспетчер повинен знати, яку саме машину відправляти Вам на виклик.
Вибір авто-евакуатора залежить від таких факторів як:
- місце розташування транспортного засобу (яр, кювет, асфальт і т.ін.)
- вид технічної несправності
- ступінь пошкодження транспортного засобу (при дорожньо-транспортних пригодах)
Отже, розглянемо основні типи евакуаторів.
• Евакуатори зі стаціонарною платформою
Найпоширеніший, дешевий і простий метод евакуації. За допомогою тросу автомобіль затягують на платформу. Цей метод рекомендують при невеликих пошкодженнях і при знаходженні авто не в важкодоступних ділянках дороги.
• Кран маніпулятор
Перевага цього способу авто-евакуації полягає в тому, що він може дістати ваш автомобіль в будь-якому стані і з самих важкодоступних місць. Цей вид техніки користується великим попитом у повністю розбитих авто. Єдине обмеження це вага автомобіля.
• Евакуатори з гідравлічною платформою
Основною характеристикою є те, що він може обслуговувати понадважкі автомобілі або автомобілі з низькою підвіскою. У випадках дрібних поломок цей вид евакуації буде і швидше і дешевше.
• Часткове навантаження
Транспортування авто проводиться частково, гідромеханізмом "захоплюються" лише передні або задні колеса. Евакуатори, які спеціалізуються на частковому навантаженні, будуть незамінні при роботі на підземних парковках або вузьких вулицях.
При виклику докладно опишіть диспетчеру характер аварії або пошкодження, як можна точніше опишіть місце, де ви знаходитеся і місце, куди потрібно буде транспортувати автомобіль, не забудьте назвати модель, марку авто, державний реєстраційний номер. І пам'ятайте - чим більше інформації ви зможете надати, тим швидше до вас настигне допомога.
І будьте готові пред'явити працівникам евакуаційної документи, що підтверджують право власності на автомобіль (або довіреність), інакше ваша машина буде відправлена на штрафмайданчик.